«Λογοτεχνία, κοινωνία και δημόσια σφαίρα»

(18ος – 21οςαιώνας)

3-4 Οκτωβρίου 2020

Η ειδίκευση της Νεοελληνικής Φιλολογίας του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Σύγχρονες προσεγγίσεις στα κείμενα: αναγνώσεις και ερμηνείες» του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών είναι στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσει στην 1η Επιστημονική Συνάντηση Μεταπτυχιακών Φοιτητών Νεοελληνικής Φιλολογίας, η οποία θα διεξαχθεί στις 3 και 4 Οκτωβρίου 2020 στην Πανεπιστημιούπολη (Ρίο, 26504).

Το τελικό πρόγραμμα και όλες οι σχετικές πληροφορίες για την επιστημονική Συνάντηση θα αναρτώνται στην επίσημη ιστοσελίδα: https://upnef2020.wordpress.com/. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε στο: upnef2020@gmail.com.

Οργανωτική επιτροπή:

Ελένη Παπαργυρίου

Μαρία Γλάρου

Βασιλική Κανελλοπούλου

Λουίζα Καπελησίου

Ακριβή Τσιγάρα

Επιστημονική επιτροπή:

Στέση Αθήνη

Γεωργία Γκότση

Άννα-Μαρίνα Κατσιγιάννη

Κατερίνα Κωστίου

Γιάννης Παπαθεοδώρου